لزوم پیگیری شهرداری برای ورود اتوبوس‌های خارجی/ به قول‌ تولیدکنندگان داخلی امیدوار نباشید - پایگاه خبری خودروهای تجاری سیونا | پایگاه خبری خودروهای تجاری سیونا
  • امروز : پنج شنبه - ۱۱ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Thursday - 1 June - 2023
1
رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران عنوان کرد

لزوم پیگیری شهرداری برای ورود اتوبوس‌های خارجی/ به قول‌ تولیدکنندگان داخلی امیدوار نباشید

  • کد خبر : 25044
  • ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۴
لزوم پیگیری شهرداری برای ورود اتوبوس‌های خارجی/ به قول‌ تولیدکنندگان داخلی امیدوار نباشید

رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران از شهرداری خواست که با جدیت پیگیر ورود اتوبوس‌های خارجی به پایتخت در راستای افزایش رفاه حال شهروندان باشند.

پایگاه خبری خودروهای تجاری (سیونا)، حجت الاسلام والمسلمین آقامیری پس از استماع گزارش شهردار تهران در صحن شورا از وضعیت حمل و نقل عمومی پایتخت، گفت: بر اساس سند تحویل و تحول شهرداری تهران در سال ۹۶ قالیباف شهردار وقت ۳۴۳۵ اتوبوس تحویل مدیریت شهری بعدی داد و در سال ۱۴۰۰ نیز بیش از ۱۸۵۰ اتوبوس تحویل مدیریت شهری فعلی شد که آمارها نشان می‌دهد ۱۵۶۰ اتوبوس در چهار سال مدیریت شهری سابق از بین رفته است.

وی با بیان اینکه بهترین حالت اتوبوسرانی مربوط به سال ۸۹ بود که ۴۸۰۰ دستگاه اتوبوس داشت، گفت: اگر بر اساس برنامه‌ای که در بودجه ۱۴۰۲ تدوین کردیم پیش برویم شاهد اتفاقات خوبی در این حوزه هستیم که امیدواریم محقق شود.

وی خطاب به شهردار تهران گفت: اولویت اصلی ما استفاده از ظرفیت تولید داخل است اما به شما توصیه می‌کنم که امیدوار به قول‌های تولید کنندگان داخلی نباشید و با شدت پیگیر خرید اتوبوس خارجی باشید. چرا که اولویت ما رفاه مردم است نه اینکه برویم ناز خودروساز را با التماس بکشیم و باید اتوبوس در راستای رفاه حال شهروندان وارد ناوگان کنیم.

لینک کوتاه : https://cvna.ir/?p=25044

برچسب ها

اخبار مرتبط

نظرات

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰