بررسی افزایش ۳۰ درصدی قیمت لاستیک در ستاد تنظیم بازار - پایگاه خبری خودروهای تجاری سیونا | پایگاه خبری خودروهای تجاری سیونا
  • امروز : پنج شنبه - ۱۰ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Thursday - 30 May - 2024
2
رئیس سازمان حمایت خبر داد:

بررسی افزایش ۳۰ درصدی قیمت لاستیک در ستاد تنظیم بازار

  • کد خبر : 1534
  • ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۲:۴۳
بررسی افزایش ۳۰ درصدی قیمت لاستیک در ستاد تنظیم بازار

رئیس سازمان حمایت از پیشنهاد افزایش ۳۰ درصدی قیمت لاستیک به ستاد تنظیم بازار و بررسی آن در جلسه فردا خبرداد و گفت: افزایش بیشتر از سوی تولیدکنندگان، منوط به ارائه صورتهای مالی است.

به گزارش پایگاه خبری خودروهای تجاری (سیونا)، در بازاری که بیشتر تولیدکنندگان درخواست افزایش قیمت داشته و نرخ ها فعلی را به ضرر خود می دانند، تولیدکنندگان لاستیک نیز به عنوان یکی از قطعات مورد نیاز خودرو، درخواست افرایش قیمت خود را به انجمن مربوطه ارائه کردند.

گفتنی است، انجمن صنفی صنعت تایر ایران نیز طی نامه‌ای به سازمان حمایت درخواست افزایش قیمت‌ بین ۱۰ تا ۷۴ درصد که این رقم برای تایرهای رادیال سواری افزایش ۵۴درصد است، را پیشنهاد داده بودند.

عباس تابش رئیس سازمان حمایت از مصرف کننده روز گذشته پس از نشست خبری خود، در خصوص وضعیت بازار لاستیک و قیمت این کالا، اظهار داشت: طی جلسه ای که ۱۰ روز گذشته جلسه با تولیدکنندگان لاستیک داشتیم، قرار شد تولید کنندگان صورت های مالی خود را به سازمان حمایت ارائه کنند.

وی ادامه داد: حتی به آنها اعلام کردیم، درصورتی که صورتهای مالی سال گذشته را ندارند، می توانند صورت مالی هر سالی که در دست دارند، حتی برای سال ۹۰ را تا ۴٨ساعت بعد از همان جلسه به سازمان ارائه کنند.

رئیس سازمان حمایت خاطر نشان مرد: تا کنون هیچ صورت مالی به دست ما نرسیده و بر همین اساس پیشنهاد افزایش ۳۰درصدی قیمت لاستیک را به ستاد تنظیم بازار ارائه کردیم که انشااله در جلسه دوشنبه هفته جاری (فردا ۲۶خردادماه ) این پیشنهاد بررسی خواهد شد.

تابش تصریح کرد: در صورتی که تولیدکنندگان درخواست افزایش قیمت بیشتری را دارند، این اقدام منوط به ارائه صورت های مالی حسابرسی شده است.ارائه این پیشنهاد ۳۰درصدی برای جلوگیری از اختلال در روند توزیع و عرضه لاستیک و بازار این کالا است.

لینک کوتاه : http://cvna.ir/?p=1534

برچسب ها

اخبار مرتبط

نظرات

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰