مک‌لارن و ارائه تکنولوژی جدید برف پاک کن‌های شیشه‌ جلو - پایگاه خبری خودروهای تجاری سیونا | پایگاه خبری خودروهای تجاری سیونا
  • امروز : پنج شنبه - ۱۰ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Thursday - 30 May - 2024
7

مک‌لارن و ارائه تکنولوژی جدید برف پاک کن‌های شیشه‌ جلو

  • کد خبر : 2509
  • ۰۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۲
مک‌لارن و ارائه تکنولوژی جدید برف پاک کن‌های شیشه‌ جلو

مک‌لارن بیشتر به خاطر تیم «فرمول یک» خود شناخته شده‌ است، ولی خودروهای اسپرت برجسته‌ای نیز تولید می‌کند. داشتن یک ویژگی جدیدِ عجیب و غریب چیزی نیست که به فروش محصول آسیب وارد کند و به نظر می‌رسد که در چند سال آینده یکی از این ویژگی‌ها می‌تواند حذف برف پاک کن شیشه جلو باشد.

به گزارش پایگاه خبری خودروهای تجاری (سیونا)، فرانک استفان رئیس طراحی مک‌لارن به یک سیستم جدید برای جایگزینی برف پاک کن اشاره کرده‌ است. این سیستم با استفاده از فراصوت، امواج ۳۰ کیلوهرتزی در طول شیشه‌ی جلو می‌فرستد که شیشه را از هرگونه آلودگی پاک می‌کند، حتی بقایای حشرات چسبیده به شیشه که جلوی دید شما را می‌گیرند نیز با این روش کنار زده می‌شوند.
چگونه این سیستم جلوی چنین آلودگی‌هایی را می گیرد؟ با ایجاد میدان نیرویی که حتی جلوی رسیدن باران، برف و حشرات را به شیشه‌ی جلو می‌گیرد. اگر آنها نتوانند به شیشه برخورد کنند، نتیجه‌اش پاک و تمیز ماندن شیشه می‌باشد.
عدم نیاز به برف پاک کن منافع زیادی برای راننده خواهد داشت. بعنوان مثال نبود برف پاک‌کن به معنی شیء شکستنیِ کمتر بوده و متعاقبا خبری از تعویض آنها نخواهد بود. همچنین برف پاک کن بر روی شیشه به صورت مکرر از جلوی چشمان شما عبور نخواهد کرد پس راننده دید بهتری داشته و شیشه نیاز کمتری به پاک کردن خواهد داشت. همچنین این سیستم با حذف برخورد جریان هوا به برف پاک کن در مصرف سوخت (هرچند ناچیز) صرفه جویی خواهد کرد.
اگر میدان امواج صوتی به گونه‌ای که شرح داده شد کار کند، انتظار می‌رود چندین خودروساز مختلف برای استفاده از این فناوری اقدام به اخذ مجوز از ASAP مک‌لارن کنند.

لینک کوتاه : http://cvna.ir/?p=2509

برچسب ها

اخبار مرتبط

نظرات

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰