اصلاح بازار خودرو ۳ راهکار دارد - پایگاه خبری خودروهای تجاری سیونا | پایگاه خبری خودروهای تجاری سیونا
  • امروز : یکشنبه - ۶ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Sunday - 26 May - 2024
6
عضو شورای رقابت:

اصلاح بازار خودرو ۳ راهکار دارد

  • کد خبر : 3665
  • ۰۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۲
اصلاح بازار خودرو ۳ راهکار دارد

عضو شورای رقابت گفت: یکی از جدی ترین مشکلات بازار خودرو این است که فاصله قیمتی کارخانه تا بازار آن زیاد است و افراد با هدف کسب سود وارد آن می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری خودروهای تجاری (سیونا)، آلبرت بغزیان درباره چرایی افزایش قیمت خودرو در بازار و اینکه با چه راهکار و سیاست های می توان بازار خودرو را آرام کرد، تصریح کرد: وقتی یک بازار با افزایش کاذب در تقاضا مواجه می شود با فروش محدود خودرو نمی‌توان آن را تنظیم کرد، بدین جهت باید راهکارها و سیاست‌هایی را در پیش گرفت که تقاضای کاذب از بازار خودرو حذف شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر مشکل اصلی بازار خودرو استفاده از فاصله قیمتی کارخانه تا بازار است؛ وقتی فاصله قیمتی زیادی وجود داشته باشد تقاضا برای سرمایه گذاری در این کالای مصرفی که اکنون سرمایه ای شده است، افزایش پیدا می کند.

عضو هیأت علمی دانشگاه تهران با بیان اینکه شرایط موجود باعث شده تقاضای واقعی در بازار مشخص و پیدا نباشد، خاطرنشان کرد: این روزها افرادی به دنبال خرید خودرو هستند که وضعیت ایجاد شده را یک فرصت برای کسب سود می‌دانند.

وی گفت: طرح های مختلف فروش با وجود افزایش کاذب تقاضا نمی تواند در بلند مدت اثرگذاری داشته باشد، از این رو توصیه می کنم که سه راهکار را در بازار دنبال کنند که اولین آن افزایش نظارت بر بازار آزاد خودرو است، دومین موضوع فروش سختگیرانه خودرو و سومین نکته افزایش تولید خودرو است.
 
عضو شورای رقابت گفت: در مقطع فعلی که قیمت خودرو با توجه به قیمت ارز در حال افزایش است اعتقاد دارم که تمام مجموعه های سیاستگذار خودرو بایستی کنار هم قرار گیرند تا بتوان ضمن حل مشکلات صنعت خودرو به افزایش تولید دست یافت و البته همکاری بیشتر قطعه‌سازان با خودروسازان هم یک ضرورت است.

عضو هیأت علمی دانشگاه تهران با بیان اینکه طرح‌های فروش شرکت های خودروسازی با محدودیت هایی که برای آن لحاظ شده بود توانست عدالت را در فروش خودرو پیاده سازی کند، افزود: طرح های فروش خودرو توانست تا حدودی دست دلالان را از بازار خودرو کوتاه کند و حتی زمان ثبت نام در این طرح ها شاهد ثبات و یا حتی کاهش قیمت خودرو بودیم؛ ولی همه بر این امر باور هستند که چنین سیاستی طولانی مدت جواب مناسب را نمی دهد.

لینک کوتاه : http://cvna.ir/?p=3665

برچسب ها

اخبار مرتبط

نظرات

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰