غذاهایی که هرگز نباید در هواپیما بخورید - پایگاه خبری خودروهای تجاری سیونا | پایگاه خبری خودروهای تجاری سیونا
  • امروز : شنبه - ۱۲ اسفند - ۱۴۰۲
  • برابر با : Saturday - 2 March - 2024
5

غذاهایی که هرگز نباید در هواپیما بخورید

  • کد خبر : 3792
  • ۰۸ تیر ۱۳۹۹ - ۰:۵۲
غذاهایی که هرگز نباید در هواپیما بخورید

غذاهایی که به نظر کارشناسان نباید در هواپیما مصرف شوند را در ادامه معرفی می کنیم.

به گزارش پایگاه خبری خودروهای تجاری (سیونا)، شرکت‌های هواپیمایی هنگام تهیه غذا برای مسافران هنگام پرواز استاندارد‌های سختگیرانه ایمنی را رعایت می‌کنند، اما با این وجود ممکن است خوردن برخی از غذا‌ها لذت پرواز را کمتر کند و مخصوصاً اگر پرواز به تأخیر بیفتد، ممکن است برخی از مواد غذایی دیگر قابل مصرف نباشند.
“ژان دیبل”، متخصص ایمنی مواد غذایی  در بریتانیا گفت: “غذا در رستوران‌ها بلافاصله سرو می‌شود، اما غذا در صنعت حمل و نقل هوایی، در یک شرکت فست فود تهیه شده، سپس در ظروف عایق بسته بندی می‌شود و برای تحویل به هواپیما‌ها به فرودگاه‌ها رسانده می‌شود. ”
استفاده از دمای نامناسب برای ذخیره مواد غذایی عامل اصلی سوء هاضمه و بروز بیماری برای مصرف کننده است. بسیاری از کارشناسان توصیه می‌کنند که مسافران در ترمینال فرودگاه مواد غذایی را بخرند یا تا رسیدن به مقصد خود تحمل کرده و غذا نخورند.
ژان دیبل تعدادی از مواد غذایی را نام برد که بهتر است در هواپیما مصرف نشوند.
اولین مورد محصولات لبنی از جمله ماست و بستنی است. در صورت نقض قواعد نگهداری، آن‌ها به سرعت خراب می‌شوند. به عنوان مثال، هنگامی که باکتری‌های لیستریا تکثیر می‌شوند، این محصولات برای مصرف نامناسب می‌شوند هرچند به هیچ وجه نمی‌توان این را تشخیص داد، چون بوی نامطبوع وجود ندارد ظاهر این محصولات لبنی تغییر نمی‌کند.
مورد دوم محصولات گوشتی است. خانم آورورا سائولو، کارشناس ایمنی تغذیه توصیه می‌کند در هواپیما ساندویچ‌های گوشتی میل نشود. آخر آن‌ها گرم نشده و ممکن است حاوی باکتری‌های مضر باشند.
مصرف یخ نیز در هواپیما توصیه نمی‌شود. آزمایشات اخیر نشان داده اند که آب در یک هشتم هواپیما‌ها به اندازه کافی تمیز نیست. حاوی باکتری‌های بیماری زا است و به این ترتیب استفاده از یخ برای نوشیدنی‌ها بی خطر نیست.
محصول دیگری بهتر است که از استفاده از آن در پرواز خودداری شود، برنج است. چون این ماده غدایی محیط عالی برای تولید مثل باکتری‌ها به وجود آورده و اغلب باعث مسمومیت می‌شود.

لینک کوتاه : http://cvna.ir/?p=3792

برچسب ها

اخبار مرتبط

نظرات

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰