ساخت نخستین ایستگاه شارژ خودروهای برقی در تهران - پایگاه خبری خودروهای تجاری سیونا | پایگاه خبری خودروهای تجاری سیونا
  • امروز : پنج شنبه - ۲۸ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : Thursday - 18 July - 2024
7

ساخت نخستین ایستگاه شارژ خودروهای برقی در تهران

  • کد خبر : 4637
  • ۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۲
ساخت نخستین ایستگاه شارژ خودروهای برقی در تهران

مدیرعامل شرکت مپنا گفت: در تهران، نخستین ایستگاه شارژ خودروهای برقی را ساختیم و در مشهد هم درحال ساخت است و تا دو هفته آینده افتتاح می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری خودروهای تجاری (سیونا)، مدیرعامل شرکت مپنا با بیان اینکه برنامه ریزی کردیم که تا پایان سال در همه استان ها، ایستگاه شارژ خودروهای برقی را داشته باشیم، گفت: در تهران، نخستین ایستگاه شارژ خودروهای برقی را ساختیم و در مشهد هم در حال ساخت است و تا دو هفته آینده افتتاح می‌شود.
عباس علی آبادی با حضور در تحریریه بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما در پاسخ به این پرسش که آیا شرکت مپنا می‌خواهد خودروساز شود یا فقط می‌خواهد زمینه تولید خودروهای برقی را فراهم کند؟ افزود: این موضوع بستگی به خودروسازان دارد اگر زودتر از ما اقدام نکنند، مپنا وارد کار خودرو سازی می‌شود و این کار منافع ملی و منافع سرشار اقتصادی برای بنگاه‌ها دارد.
وی ادامه داد: فناوری ساخت خودروی برقی بیشتر از ۳۰ سال است که در دانشگاه‌ها تدریس می‌شود و بر اساس گزارش‌های معتبر جهان، پیش بینی می‌شود تا ۱۰ سال آینده، خودروی غیر برقی در اروپا وجود نخواهد داشت.
علی آبادی با اشاره به اینکه عوامل اقتصادی و زیست محیطی، از عوامل اثرگذار در تولید خودروهاست» اضافه کرد: بر روی رفع مشکلات فناوری تولید خودروی برقی، تمرکز و پیشرفت‌های خوبی در این زمینه کردیم.
مدیرعامل شرکت مپنا گفت: خودروهای برقی از نظر قدرت موتور از خودروهای بنزینی قوی‌تر هستند و شتاب آن‌ها بیشتر است.
علی آبادی افزود: از نظری ظرفیت باطری، چالش جدی داشته ایم، اما پیشرفت‌های خوبی در جهان در این زمینه اتفاق افتاده است.
وی اضافه کرد: برای بومی سازی خودرو برقی در کشور به ویژه در زمینه تولید باطری‌های مورد نیاز این نوع خودرو، باید بیشتر سرمایه گذاری کنیم.
علی آبادی گفت: تولید خودروهای برقی با توجه به صرفه جویی در مصرف سوخت، اقتصادی است.

لینک کوتاه : http://cvna.ir/?p=4637

برچسب ها

اخبار مرتبط

نظرات

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰