مرگ و میر جاده ای را می توان به نصف رساند - پایگاه خبری خودروهای تجاری سیونا | پایگاه خبری خودروهای تجاری سیونا
  • امروز : پنج شنبه - ۱۰ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Thursday - 30 May - 2024
6
با استفاده درست از فناوری های نو

مرگ و میر جاده ای را می توان به نصف رساند

  • کد خبر : 5016
  • ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۴
مرگ و میر جاده ای را می توان به نصف رساند

بر اساس تحلیل داده های شورای ایمنی ملی آمریکا، فقط استفاده درست از امکانات ایمنی جدید در خودروها می تواند میزان مرگ و میر جاده ای را به نصف برساند.

به گزارش پایگاه خبری خودروهای تجاری (سیونا)، در سه سال گذشته به طور متوالی آمار مرگ و میر جاده ای آمریکا روند نزولی داشته است، با این وصف این رقم به شکل سرسام آوری هنوز بالا است. یافته های آخرین گزارش جامع تحقیق و نظرسنجی «گزارش های مصرف کنندگان» survey by Consumer Reports نشان می دهد که می توان مرگ و میر جاده ای سالانه را با اجرای صحیح فناوری های ایمنی مدرن موجود به نصف رساند. به بیان ساده تر، با استانداردسازی برخی از سیستم های ایمنی –اجباری شدن نصب این فناوری ها در کارخانه- می توان سالانه جلوی مرگ ۲۰ هزار نفر را گرفت.
ویلیام والاس William Wallace‌ مدیر سیاست های ایمنی «گزارش های مصرف کنندگان» می گوید: «یک دهه طول می کشد تا یک فناوری جدید ایمنی به طور استاندارد در کارخانه روی خودروها نصب شود. سیاست گذاران اکنون می توانند یک مسیر جدید را انتخاب کنند. یکی از این فناوری ها که در تحقیقات نشان داده تأثیر بالایی دارد همین حالا اجباری کنند.»
یافته های این تحقیق نشان داده می توان جلوی مرگ ۱۱,۸۰۰ نفر را سالانه با نصب ترمز خودکار اضطراری، هشدار خروج از بین خطوط و هشدار نقطه کور گرفت و کافی است این سه فناوری در همه خودروها به طور استاندارد در کارخانه نصب شوند و مردم به درستی از آن استفاده کنند. ۷۴۰۰ نفر دیگر هم به این آمار می توان افزود در صورتی که فناوری «ممانعت از رانندگی افراد تحت تأثیر الکل و مواد مخدر» اجباری و استاندارد شود. همچنین یافته های این پژوهش نشان می دهد جان ۱۳۰۰ نفر دیگر را سالانه می توان با نصب فناوری «ارتباط خودرو-با-خودرو» نجات داد.
بر اساس تحلیل این مؤسسه تحقیقاتی، اگر همین حالا تمامی فناوری های موجود را در خودروهای نو به کار بگیریم در آمریکا بین ۱۶,۸۰۰ تا ۲۰,۵۰۰ نفر از مرگ حتمی نجات پیدا می کنند.هر سال! این فناوری در دسترس است و همه خودروسازان امکان نصب آن را دارند. فقط لازم است در قوانین تغییرات ایجاد شود –البته از قول خودروسازان هم باید این جمله اضافه شود که این فناوری ها قیمت خودرو را بالا می برند- و استاندارها به روز شوند.
والاس می گوید: «ما از اعضای کنگره آمریکا می خواهیم، به ایمنی اولویت بالاتری بدهند و فناوری های ایمنی نجات دهنده جان مردم را روی خودروهای جدید اجباری کنند. این فناوری ها در دسترس هستند تا جلوی مرگ و میر را بگیرند. اگر رهبران ما در استاندارد شدن این فناوری ها کوتاهی کنند به ادامه این تراژدی کمک کرده اند.»

لینک کوتاه : http://cvna.ir/?p=5016

برچسب ها

اخبار مرتبط

نظرات

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰