وام کرونا به بخش حمل و نقل هوایی و ریلی رسید - پایگاه خبری خودروهای تجاری سیونا | پایگاه خبری خودروهای تجاری سیونا
  • امروز : پنج شنبه - ۶ اردیبهشت - ۱۴۰۳
  • برابر با : Thursday - 25 April - 2024
8

وام کرونا به بخش حمل و نقل هوایی و ریلی رسید

  • کد خبر : 9264
  • ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۴
وام کرونا به بخش حمل و نقل هوایی و ریلی رسید

بر اساس اعلام معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار، مبلغ ۳۵ هزار میلیارد ریال با نرخ سود ۱۲ درصد برای حمایت از بخش‌های حمل و نقل هوایی، ریلی، دریایی به منظور جبران بخشی از زیان ناشی از شیوع کرونا تصویب و تخصیص داده شده است.

به گزارش پایگاه خبری خودروهای تجاری (سیونا)، در راستای سرعت بخشیدن به روند پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا به شرکتهای حمل و نقل هوایی، دریایی و ریلی،‌ وزارت راه و شهرسازی ملزم شده فهرست و اطلاعات شرکتهای مشمول و تمامی ایرلاین‌ها و زیربخش‌های حمل‌ و نقل هوایی، ریلی و دریایی را جهت درج در سامانه کارا در اختیار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار دهد.
به موجب مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، مبلغ ۳۵ هزار میلیارد ریال برای حمایت از بخش حمل و نقل هوایی، ریلی، دریایی و زیربخش‌های آن به تصویب رسیده که نرخ سود آن ۱۲ درصد است و از این میزان، مبلغ ۲۴۰۰ میلیارد تومان برای ۱۶ شرکت هواپیمایی، تعدادی از شرکتهای خدمات فرودگاهی و مراکز تعمیر و نگهداری هواپیما اختصاص یافته است.
شناسایی بیش از ۱۰۸ شرکت با بیش از  ۴۸ هزار شاغل
آنطور که معاون توسعه اشتغال وزارت کار گفته تاکنون بیش از ۱۰۸ شرکت حمل و نقل هوایی، دریایی و ریلی با میزان اشتغال ۴۸ هزار و ۳۱۴ نفر زیر مجموعه وزارت راه و شهرسازی شناسایی شده‌اند و هماهنگی‌های لازم با پنج بانک منتخب برای پرداخت تسهیلات کرونا صورت گرفته است.
به گفته وی در راستای تسریع روند پرداخت تسهیلات و به منظور هماهنگی بیشتر و به‌روزرسانی اطلاعات، وزارت راه و شهرسازی ملزم شده ظرف دو هفته اطلاعات شرکتهای تابعه خود را در سامانه کارا بارگذاری کند.
پرداخت تسهیلات حمایتی به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا یکی از سیاست‌های وزارت کار در جهت حفظ اشتغال بنگاه‌ها و صیانت از نیروهای کار است و بر همین اساس امکان ثبت‌نام در سامانه کارا و بهره‌مندی از تسهیلات حمایتی کرونا برای ۱۴ رسته شغلی شناسایی شده که بیشترین آسیب از شیوع ویروس کرونا را متحمل شده‌اند فراهم شده است. در حال حاضر ۱۴ رسته اصلی و ۵۵۰ زیر رسته در پرداخت وام و تسهیلات بنگاه‌های آسیب دیده از کرونا وجود دارد که بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار بنگاه را شامل می‌شود.
تکمیل اطلاعات ایرلاین‌ها و زیربخشها در سامانه کارا
در زمینه پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا به شرکتهای بزرگ حمل و نقل مسافر برون شهری، وزارت راه و شهرسازی ملزم شده فهرست مورد نیاز را به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال و اطلاعات تمامی ایرلاین‌ها و زیربخش‌های حمل‌ونقل هوایی و ریلی را در سامانه کارا تکمیل کند؛ همچنین وزارت کار مبالغ پیشنهادی وزارت راه و شهرسازی جهت اعطای تسهیلات به بنگاه‌های مورد توافق را به تایید رسانده و متقاضیان را به بانک ارجاع داده و پس از آن بر اساس فهرست دریافتی، صحت اطلاعات را بررسی و اعلام کند.
پیش از این وزارت کار از تمدید زمان ثبت نام و پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا خبر داده و سقف زمانی ثبت نام در سامانه کارا را تا پایان تیرماه و مهلت اعطای تسهیلات از سوی بانک‌ها را تا پایان مردادماه جاری اعلام کرده بود.

لینک کوتاه : http://cvna.ir/?p=9264

برچسب ها

اخبار مرتبط

نظرات

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰