کاهش ۵۲ درصدی پرواز‌ها از فرودگاه‌های کشور در بهار امسال - پایگاه خبری خودروهای تجاری سیونا | پایگاه خبری خودروهای تجاری سیونا
  • امروز : پنج شنبه - ۱۰ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Thursday - 30 May - 2024
6

کاهش ۵۲ درصدی پرواز‌ها از فرودگاه‌های کشور در بهار امسال

  • کد خبر : 9336
  • ۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۲:۰۶
کاهش ۵۲ درصدی پرواز‌ها از فرودگاه‌های کشور در بهار امسال

در ۳ ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال، در ۵۵ فرودگاه کشور، میزان نشست و برخاست هواپیماها ۵۲ درصد کاهش، اعزام و پذیرش مسافر ۶۴ درصد کاهش و ارسال و پذیرش بار و پست ۶۸ درصد کاهش داشته است.

بر اساس جداول و نمودارهایی که درباره پروازهای خردادماه امسال منتشر شده است، در خردادماه ۱۳۹۹ میزان نشست و برخاست ۳۱ درصد نسبت به ماه مشابه سال گذشته کاهش داشته است.
بنابراین گزارش در خرداد ماه ۱۳۹۹ اعزام و پذیرش مسافر ۴۷ درصد نسبت به ماه مشابه سال گذشته کاهش داشته است.
در ماه مذکور ‌ارسال و پذیرش بار و پست ۵۳ درصد نسبت به ماه مشابه سال گذشته کاهش داشته است.
همچنین در خردادماه ۱۳۹۹ پروازهای عبوری ۸۰ درصد نسبت به ماه مشابه سال گذشته کاهش داشته است.
بنابراین گزارش طبق آمار شرکت فرودگاه‌ها، بیشترین سهم نشست و برخاست فرودگاه‌ها در خردادماه ۱۳۹۹ مربوط به فرودگاه مهرآباد با ۳۵٫۵۲ درصد است.
* کاهش ۶۴ درصدی اعزام و پذیرش مسافر در ۵۵ فرودگاه کشور 
بنابراین گزارش در ۴۹ فرودگاه زیر مجموعه شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، در سه ماهه اول سال ۹۹ میزان نشست و برخاست نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۱ درصد کاهش، اعزام و پذیرش مسافر ۶۴ درصد کاهش و ارسال و پذیرش بار و پست ۶۸ درصد کاهش داشته است.
همچنین با احتساب ۶ فرودگاه دیگر که زیر مجموعه شرکت فرودگاه‌ها نیست، شامل کیش، عسلویه، چابهار، قشم، ماهشهر و ماکو، جمعا در ۵۵ فرودگاه کشور، میزان نشست و برخاست هواپیماها ۵۲ درصد کاهش، اعزام و پذیرش مسافر ۶۴ درصد کاهش و ارسال و پذیرش بار و پست ۶۸ درصد کاهش، در سه ماه ابتدایی امسال داشته است.
طبق این گزارش در فرودگاه مهرآباد میزان نشست و برخاست هواپیماها در سه ماهه ابتدای سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۱ درصد کاهش، اعزام و پذیرش مسافر ۵۳ درصد کاهش و ارسال و پذیرش بار و پست ۵۵ درصد کاهش دارد.
در فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد میزان نشست و برخاست هواپیما در سه ماهه ابتدایی امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۶ درصد کاهش، اعزام و پذیرش مسافر ۷۵ درصد کاهش و ارسال و پذیرش بار و پست ۸۰ درصد کاهش داشته است.
همچنین در فرودگاه شیراز نشست و برخاست هواپیماها ۵۴ درصد کاهش، اعزام و پذیرش مسافر ۶۱ درصد کاهش و ارسال و پذیرش بار و پست ۶۹ درصد کاهش داشته است.
* کاهش ۸۹ درصدی نشست و برخاست هواپیما در فرودگاه امام خمینی (ره)
در فرودگاه امام خمینی(ره) در سه ماهه ابتدایی امسال میزان نشست و برخاست هواپیماها ۸۹ درصد کاهش، اعزام و پذیرش مسافر ۹۶ درصد کاهش و ارسال و پذیرش بار و پست نیز ۸۱ درصد کاهش داشته است.

لینک کوتاه : http://cvna.ir/?p=9336

برچسب ها

اخبار مرتبط

نظرات

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰