۱۷ عرضه اولیه « خودرو » در لیست انتظار - پایگاه خبری خودروهای تجاری سیونا | پایگاه خبری خودروهای تجاری سیونا
  • امروز : یکشنبه - ۳ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : Sunday - 23 June - 2024
6
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو خبر داد:

۱۷ عرضه اولیه « خودرو » در لیست انتظار

  • کد خبر : 9363
  • ۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۰
۱۷ عرضه اولیه « خودرو » در لیست انتظار

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: این شرکت برای خروج از زیان علاوه بر عرضه اولیه زیرمجموعه‌هایش، مزایده املاک مازاد را در دستور کار دارد.

به گزارش پایگاه خبری خودروهای تجاری (سیونا)، به نقل از دنیای بورس، فرشاد مقیمی، با بیان این مطلب درباره برنامه های ایران خودرو برای عرضه اولیه‌ها اظهار داشت: در سال جاری ۱۷ شرکت در بورس عرضه اولیه می‌شود که ارزش آنها بیش از هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود. مدیران ایران خودرو البته در راستای سیاست افزایش بهره وری و چابک سازی، اقدام به واگذاری سهام زیرمجموعه‌ها کردند.

به گفته مدیرعامل ایران خودرو یک کرسی هیات مدیره بانک پارسیان را واگذار کردیم و در برنامه‌های بعدی هم قصد داریم در قالب واگذاری بلوکی، بقیه کرسی های هیات مدیره را واگذاری و از مالکیت سهم خارج شویم.
 
مقیمی تاکید دارد با منابع حاصله نیز «خودرو» قصد دارد بخشی از بدهی های خود را پرداخت کند. گروه ایران خودرو در سه ماه ابتدایی امسال بخشی از دارائی های غیر مولد را به فروش رسانده؛ به طوریکه در سه ماه ابتدای سال نزدیک به یک هزار میلیارد تومان سهام شرکتهایی که در اختیار مجموعه بود، در بورس واگذار شده است. همچنین ۱۷۰ ملک که سالهای زیادی در اختیار ایران خودرو بوده و در قالب اموال مازاد و راکد استفاده‌ای برای مجموعه نداشت، واگذار شد.

مدیرعامل ایران خودرو در خصوص برنامه آینده این مجموعه برای فروش اموال مازاد گفت: ظرف ماه های آینده ۲ هزار میلیارد تومان از اموال و املاک مازاد خود را از طریق مزایده به فروش می‌رسانیم.

مقیمی در خصوص برنامه عملیاتی ایران خودرو پس از خروج از ماده ۱۴۱ گفت: برنامه مجموعه شامل کاهش قیمت خرید و بحث مدیریت کاهش هزینه های مالی است. نکته دیگر از دید مدیرعامل کاهش هزینه های لجستیکی است.
 
به گفته وی، ایران خودرو سالانه ۸ هزارمیلیارد تومان هزینه لجستیک دارد که البته برای کاهش آن نیز برنامه دارد.
 
به گفته مدیرعامل ایران خودرو، چنانچه همه این هزینه‎ها را کنار هم بگذاریم، این کاهش روی قیمت تمام شده خودرو و در مجموع روی بهره روی مجموعه تاثیرگذار است.

مقیمی در پایان گفت: مدیریت فعلی ایران خودرو همچنین تصمیم گرفته تعداد اعضای هیات مدیره شرکت ها را به حداقل برساند؛ به طوریکه اعضای غیرموظف که که نیازی به آن‌ها نبود مرخصی گرفته‌اند تا بدین صورت ساختار عمودی شرکت‌ها کوتاه و چالاک‌تر شود.

لینک کوتاه : http://cvna.ir/?p=9363

برچسب ها

اخبار مرتبط

نظرات

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰