چه کنیم تا فیلتر هوای کابین بوی بد نگیرد؟ - پایگاه خبری خودروهای تجاری سیونا | پایگاه خبری خودروهای تجاری سیونا
  • امروز : شنبه - ۳۰ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : Saturday - 20 July - 2024
7

چه کنیم تا فیلتر هوای کابین بوی بد نگیرد؟

  • کد خبر : 9471
  • ۲۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۷
چه کنیم تا فیلتر هوای کابین بوی بد نگیرد؟

در فصل گرما به‌دلیل استفاده بیشتر از سیستم تهویه مطبوع، حساسیت‌ها نسبت به‌بویی که از هوای خارج‌شده از سیستم داخل کابین می‌پیچد، بیشتر می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری خودروهای تجاری (سیونا)، به نقل از دنیای خودرو، در فصل گرما به‌دلیل استفاده بیشتر از سیستم تهویه مطبوع، حساسیت‌ها نسبت به‌بویی که از هوای خارج‌شده از سیستم داخل کابین می‌پیچد، بیشتر می‌شود. گاهی در اثر انتخاب اشتباه نحوه ورود هوا به‌کابین، در زمان حرکت دود خارج‌شده از اگزوز خودروهای دیزلی و… به‌داخل اتاق خودرو راه می‌یابد که اگر مالک خودرو آن را اصلاح نکند، فیلترهوای کابین بو می‌گیرد و موجب سلب آسایش سرنشینان می‌شود. بنابراین برای پیشگیری از این حالت، بهتر است در فصل تابستان فیلترهوای کابین خودرو تعویض شود. 
همچنین در زمان روشن کردن کولر خودرو وضعیت هوای ورودی به‌کابین بین هوای بیرون و گردش هوای داخل اتاق تنظیم شود. با این شیوه مقدار اکسیژن داخل کابین نیز حفظ می‌شود و سرعت خنک‌کاری سیستم تهویه‌مطبوع افزایش می‌یابد. درعین‌حال زمان روشن بودن کولر خودرو از تنظیم دریچه آن برای پرتاب مستقیم باد به‌صورت سرنشینان خودداری کنید. چراکه درصورت رعایت این عمل، ضمن اینکه سلامت سرنشینان تضمین خواهد شد، دمای هوای کابین نیز به‌سرعت کاهش می‌یابد.

لینک کوتاه : http://cvna.ir/?p=9471

برچسب ها

اخبار مرتبط

نظرات

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰