بانک‌ها روند توسعه تولیدات ریلی را کند کرده اند - پایگاه خبری خودروهای تجاری سیونا | پایگاه خبری خودروهای تجاری سیونا
  • امروز : یکشنبه - ۶ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Sunday - 26 May - 2024
7
وزیر راه و شهرسازی:

بانک‌ها روند توسعه تولیدات ریلی را کند کرده اند

  • کد خبر : 9755
  • ۰۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۲:۲۶
بانک‌ها روند توسعه تولیدات ریلی را کند کرده اند

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این که منابع تبصره ۱۸ قانون بودجه در اختیار بانک‌هاست، از کند شدن ارائه تسهیلات به کارخانجات ریلی انتقاد کرد.

به گزارش پایگاه خبری خودروهای تجاری (سیونا)، محمد اسلامی در مراسم بهره برداری از ۵۰ دستگاه انواع ناوگان ریلی که در ایستگاه راه آهن تهران برگزار شد، گفت: تشکیل جلسات ماهیانه بهره برداری از ناوگان ریلی ممکن است در ظاهر غیر ضروری و تشریفاتی به نظر بیاید اما در عمل، اهتمام و اراده ما به حمایت از تولید داخل را نشان می‌دهد. ضمن اینکه تولید کنندگان صنایع ریلی نیز فرصت می‌یابند تا مشکلات خود را شرح دهند.
او با بیان این که از اهدافی که در ابتدای سال برای تولید ناوگان ریلی تعیین شده بود عقب تر هستیم، گفت: باید پیگیری شود که رسیدن به اهداف تعیین شده در کدام ایستگاه متوقف شده است و علت توقف توسعه ناوگان ریلی تولید داخل چیست.
اسلامی ادامه داد: منابع تبصره ۱۸ قانون بودجه سال گذشته در اختیار بانک‌هاست و دلیلی ندارد که در یک فرایند کند، این پروسه قرار بگیرد. باید کاری شود که کارخانه‌های تولید صنایع ریلی در فرصت مناسب به میزان تولید هدف گذاری شده دست یابند.
واگن تخصصی حمل اسید در داخل تولید شد
همچنین در این مراسم سعید رسولی از تولید واگن تخصصی حمل اسید خبر داد و گفت: امروز چهارمین مرحله از بهره برداری ناوگان ریلی تولید داخل در سال ۹۹ با بهره برداری از ۵۰ دستگاه انواع این ناوگان برگزار می‌شود آن هم در شرایطی که تحریم‌ها در حال سخت‌تر شدن بوده و ویروس کرونا جولان می‌دهد.
او افزود :۵ دستگاه واگن حمل اسید وارد شبکه ریلی می‌شود که تفاهم نامه آن ۲۸ اسفند سال گذشته به امضا رسیده بود.

لینک کوتاه : http://cvna.ir/?p=9755

برچسب ها

اخبار مرتبط

نظرات

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰