خرید اتوبوس با استفاده از اوراق مشارکت خارج از مصوبه است - پایگاه خبری خودروهای تجاری سیونا | پایگاه خبری خودروهای تجاری سیونا
  • امروز : پنج شنبه - ۱۰ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Thursday - 30 May - 2024
5
رئیس شورای شهر تهران:

خرید اتوبوس با استفاده از اوراق مشارکت خارج از مصوبه است

  • کد خبر : 10248
  • ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۱
خرید اتوبوس با استفاده از اوراق مشارکت خارج از مصوبه است

رئیس شورای شهر تهران درباره آخرین وضعیت توسعه ناوگان اتوبوسرانی در پایتخت توضیحاتی داد.

به گزارش پایگاه خبری خودروهای تجاری (سیونا)، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه معمولا اتوبوس‌های درون شهری تهران توسط دولت‌ها تأمین شده اند، گفت: دولت تصمیم دارد که ۱۹ هزار دستگاه اتوبوس را برای شهر‌های کشور تأمین کند که ۵ هزار دستگاه سهم تهران است.
رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه این مصوبه هنوز به نتیجه نرسیده است، گفت: این مصوبه نباید رها شود، زیرا قانونی است و باید بروند با شرکت‌ها قرارداد ببندند.
وی با اشاره به خرید اتوبوس با استفاده از اوراق مشارکت توسط شهرداری تهران گفت: خرید اتوبوس توسط شهرداری با استفاده از اوراق مشارکت خارج از مصوبه است، زیرا تاکنون برای خرید اتوبوس از اوراق مشارکت استفاده نکردیم و از آن تنها برای توسعه زیرساخت‌ها بهره بردیم.
هاشمی با بیان اینکه تا کنون این مصوبه انجام نشده و اتوبوس هم نرسیده است، تصریح کرد: با توجه به بازدید پیروز حناچی شهردار تهران از شرکت ایران خودرو و امکانات آن، قرار شد که ۱۲۰ دستگاه اتوبوس برای پایتخت تأمین شود.
رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه در گذشته ۱۲٫۵ درصد از پول خرید اتوبوس را شهرداری و باقی را دولت پرداخت می کرد، گفت: تهران ۶ هزار اتوبوس فرسوده دارد که تأمین همین ۱۲۰ دستگاه هم به اندازه خود گامی ارزنده است.

لینک کوتاه : http://cvna.ir/?p=10248

برچسب ها

اخبار مرتبط

نظرات

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰