رقابت شاسی ‌بلندهای چینی داغ ‌تر می‌شود - پایگاه خبری خودروهای تجاری سیونا | پایگاه خبری خودروهای تجاری سیونا
  • امروز : شنبه - ۱۲ اسفند - ۱۴۰۲
  • برابر با : Saturday - 2 March - 2024
3

رقابت شاسی ‌بلندهای چینی داغ ‌تر می‌شود

  • کد خبر : 11304
  • ۱۲ مهر ۱۳۹۹ - ۹:۵۵
رقابت شاسی ‌بلندهای چینی داغ ‌تر می‌شود

بنا بر اعلام ایران‌خودرو، در صورت تامین و تدارک قطعات، امسال ۲۰هزار دستگاه هایما اس۷ و اس۵ در شرکت ایران‌خودرو خراسان تولید خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری خودروهای تجاری (سیونا)، درحالی‌که به دلیل توقف تولید برخی شاسی‌بلندهای چینی به دلیل قطع همکاری شرکت‌های تولیدکننده آن‌ها با خودروسازان ایرانی، مدل‌های موجود در بازار به محصولات جک و چری محدود است، خبر ورود قریب‌الوقوع سه کراس‌اوور جدید به بازار از گروه بهمن، گروه خودروسازی سایپا و خودروسازان بم معادلات را تغییر داد. 
در این میان، شائبه توقف تولید خودرو هایما اس۷ هم مطرح شده بود که از سوی ایران‌خودرو خراسان تکذیب شد. این شرکت تاکید کرده است درحال‌حاضر خط تولید هایما فعال است و از ابتدای امسال تاکنون ۲هزار و ۴۹۱ دستگاه هایما تحویل مشتریان شده است. 
هم‌اکنون نیز اجرای تعهدات حدود ۸هزار دستگاه خودرو هایما در دو مدل اس۵ و اس۷ در دستور کار قرار دارد. ظاهرا مشکلات و موانع ایجادشده در تامین قطعات این محصول به دلیل تحریم‌های بین‌المللی، سبب تولید با تاخیر شده است. 
تاخیر در تعهدات این محصول از مردادماه سال ۹۸ تا خردادماه ۹۹ است که درحال‌حاضر صدور دعوتنامه برای موعد تحویل مردادماه سال ۹۸ در حال انجام است. بنا بر اعلام ایران‌خودرو، در صورت تامین و تدارک قطعات، امسال ۲۰هزار دستگاه هایما اس۷ و اس۵ در شرکت ایران‌خودرو خراسان تولید خواهد شد. 
از سوی دیگر، با توجه به نیاز مشتریان به خودرو، طرح تبدیل این خودرو با محصولات دیگر ایران‌خودرو در دستور کار قرار دارد تا در صورت تمایل مشتریان، آن‌هایی که مایل به تبدیل بودند، نسبت به آن اقدام کنند. این طرح نیز متعاقبا اعلام خواهد شد. 
اما در صورت اقدام‌نکردن مشتریان برای تبدیل هم گفته شده است خودرو ثبت نامی هرچند با تاخیر، قابل تحویل خواهد بود. قیمت محصولات نیز براساس قیمت زمان تحویل محاسبه می‌شود و در صورت تبدیل نیز قیمت محصولات جایگزین براساس قیمت موعد تحویل محاسبه خواهد شد.

لینک کوتاه : http://cvna.ir/?p=11304

برچسب ها

اخبار مرتبط

نظرات

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰