تامین نقدینگی و مواد اولیه عمده ترین مشکل قطعه سازان - پایگاه خبری خودروهای تجاری سیونا | پایگاه خبری خودروهای تجاری سیونا
  • امروز : پنج شنبه - ۲۸ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : Thursday - 18 July - 2024
7

تامین نقدینگی و مواد اولیه عمده ترین مشکل قطعه سازان

  • کد خبر : 11349
  • ۱۳ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۰۲
تامین نقدینگی و مواد اولیه عمده ترین مشکل قطعه سازان

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: عمده ترین مشکل ما مواد اولیه است که بیشتر فعالیت‌های ما را تحت الشعاع قرار داده است.

به گزارش پایگاه خبری خودروهای تجاری (سیونا)، محمدرضا نجفی‌منش در دومین نشست هم اندیشی انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان استان تهران، گفت: وقتی خودروساز در تأمین نقدینگی به مشکل بر می‌خورد این مشکل رابطه مستقیمی با تأمین نقدینگی در قطعه‌سازان دارد ضمن اینکه اگر مواد اولیه به موقع و با قیمت مناسب در اختیار ما قرار نگیرد تأمین قطعات برای صنعت خودرو سازی با مشکل انجام می‌شود.
رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودروی کشور اضافه کرد: قبلاً مواد اولیه برای قطعه سازان از جمله ورق‌های فولادی به روش مچینگ از سوی تولیدکنندگان فولاد تأمین می‌شد اما با تغییر فرآیند تأمین روش مچینگ به تأمین از طریق بورس، رقابت ناخواسته‌ای در بورس شکل می‌گیرد و قیمت‌ها ۶۰ تا ۷۰ درصد افزایش می‌یابد ضمن اینکه قطعه‌سازان توان خرید با حجم زیاد از بورس را ندارند بنابراین مجبورند نیاز خود را از طریق واسطه‌ها و دلالان تأمین کنند.
نجفی منش گفت: در روش مچینگ خریدها را انجام می‌دادیم، جنس را تحویل می‌گرفتیم و پول را چند وقت بعد پرداخت می‌کردیم اما اکنون باید قبل از خرید پول را نقد پرداخت کنیم و حدود سه ماه بعد جنس به دست ما برسد که این امر حجم زیادی از نقدینگی قطعه‌سازان را از روند فعالیت خارج می‌کند.
وی با بیان اینکه هزینه‌های کارگر ۴۴ درصد و نرخ برابری ارز برای قطعه‌سازان بیش از دو برابر افزایش یافته است، گفت: اگر پرداخت‌ها به قطعه‌سازان اصلاح نشود این صنعتگران قدرت فعالیت زیادی نخواهند داشت.
رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودروی کشور ادامه داد: قطعه سازان با وجود مشکلاتی که پیش روی فعالیت خود دارند توانستند بخش زیادی از نیاز صنعت خودرو کشور را تأمین و دشمنان ایران را در رسیدن به اهداف تحریمی خود ناکام کنند.

لینک کوتاه : http://cvna.ir/?p=11349

برچسب ها

اخبار مرتبط

نظرات

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰