تولید تایر ۲۶ درصد به لحاظ وزنی و ۲۵ درصد به لحاظ تعداد رشد کرد - پایگاه خبری خودروهای تجاری سیونا | پایگاه خبری خودروهای تجاری سیونا
  • امروز : چهارشنبه - ۳۰ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Wednesday - 19 June - 2024
4
در نیمه نخست سال

تولید تایر ۲۶ درصد به لحاظ وزنی و ۲۵ درصد به لحاظ تعداد رشد کرد

  • کد خبر : 11406
  • ۱۶ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۵۷
تولید تایر ۲۶ درصد به لحاظ وزنی و ۲۵ درصد به لحاظ تعداد رشد کرد

آمار منتشر شده از میزان تولید تایر خودروها توسط تولیدکنندگان بزرگ تایر کشور نشان می‌دهد که تولید این کالا در شش ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۲۶ ‌درصدی به لحاظ وزنی را ثبت کرده است.

به گزارش پایگاه خبری خودروهای تجاری (سیونا)، براساس آمار عملکرد تایرسازان بزرگ کشور از ابتدای سال ۹۹ تا پایان شهریور ماه،   ۱۲۹ هزار و ۶۶۰ تن تایر خودرو تولید شده است. این وزن از تایرها معادل ۱۲ میلیون و ۱۴۳ هزار و ۳۵۳ حلقه تایر است.
بررسی آمار نشان می‌دهد که تولید تایر در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته به لحاظ وزنی ۲۶ درصد و از منظر تعداد حلقه‌ها با ۲۵ درصد با افزایش تولید روبرو شده است.
طبق آمار از ابتدای امسال تا پایان شهریورماه بیشتر رشد تولید، مختص تولید تایر خودروهای کشاورزی سبک و همچنین تایر دوچرخه‌ است که هریک نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹۹ درصد رشد تولید داشته‌اند.
در شش ماهه نخست سال جاری به ترتیب ۲۵۶۰ تن تایر خودرو کشاورزی سبک و ۹۸۶ تن تایر دوچرخه در کشور تولید شده است.
پس از آن‌ها، در مدت مذکور سال جاری تولیدکنندگان بزرگ کشور در تولید تایر خودروهای کشاورزی سنگین با رشد ۳۲ درصدی نسبت به شش ماهه اول سال گذشته، ۹۲۱۹ تن تولید داشته‌اند.
همچنین تایر خودروی سواری با آمار تولید ۷۶ هزار و ۷۴۰ تن و تایر موتورسیکلت به میزان ۶۹۳۴ تن به ترتیب در نیمه نخست امسال در مقایسه با نیمه نخست سال ۹۸، به ترتیب ۲۹ و ۲۵ درصد رشد تولید داشته‌اند.  
بنابر این گزارش، از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور ماه، ۲۶ هزار و ۵۳۷ تن تایر خودروهای باری و اتوبوس، ۱۱ هزار و ۶۹۱ تن تایر وانت‌ و ۲۹۱۴ تن تایر خودروهای راه‌سازی و صنعتی تولید شده‌اند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته هریک ۱۷ درصد رشد تولید را تجربه کرده‌اند.

لینک کوتاه : http://cvna.ir/?p=11406

برچسب ها

اخبار مرتبط

نظرات

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰