کدام دستگاه‌ها به وظایف‌شان در اِسقاط خودروهای فرسوده عمل نکرده‌اند؟ - پایگاه خبری خودروهای تجاری سیونا | پایگاه خبری خودروهای تجاری سیونا
  • امروز : شنبه - ۳۰ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : Saturday - 20 July - 2024
8

کدام دستگاه‌ها به وظایف‌شان در اِسقاط خودروهای فرسوده عمل نکرده‌اند؟

  • کد خبر : 11518
  • ۰۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۹
کدام دستگاه‌ها به وظایف‌شان در اِسقاط خودروهای فرسوده عمل نکرده‌اند؟

دبیر کمیته فنی صدور مجوز‌های خودرویی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: برخی دستگاه‌ها از جمله وزارت صمت و سازمان برنامه و بودجه همکاری‌های لازم و قانونی برای خروج و اسقاط خودروهای فرسوده را نداشته‌اند.

به گزارش پایگاه خبری خودروهای تجاری (سیونا)، به نقل از تسنیم، بهزاد اشجعی دبیر کمیته فنی صدور مجوز‌های خودرویی سازمان حفاظت محیط زیست با انتقاد از اجرا نشدن قوانین و آئین‌نامه‌های اسقاط خودروهای فرسوده، اظهار کرد: سازمان محیط زیست همواره تلاش‌‌های لازم برای اجرای قوانین در حوزه خروج و اسقاط خودروهای فرسوده را داشته، اما این اقدامات و تلاش‌‌‌ها کافی نیست.
وی اضافه کرد: سازمان حفاظت محیط زیست از دهه 80 به سایر دستگاه‌ها در اسقاط خودروهای فرسوده کمک کرده است، البته تمام اقدامات در حوزه خروج خودروهای فرسوده نیازمند اقدامات میان‌بخشی است، اما برخی دستگاه‌ها از جمله وزارت صمت و سازمان برنامه و بودجه همکاری‌های لازم و قانونی برای خروج و اسقاط خودروهای فرسوده را نداشته‌اند.
دبیر کمیته فنی صدور مجوز‌های خودرویی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه 45 درصد آلودگی هوای شهر تهران ناشی از خودروهای فرسوده است، گفت: نوسازی و بهسازی خودروها در شهر تهران تأثیر قابل‌توجهی در کنترل و کاهش آلودگی هوای شهرهای بزرگ دارد.
اشجعی با اشاره به وظایف دستگاه‌های مختلف در قِبال اسقاط و از رده خارج کردن خودروهای فرسوده، تأکید کرد: متولی اصلی پیگیری امور مربوط به از رده خارج کردن خودروهای فرسوده، ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت است، اما سازمان محیط زیست نیز وظایفی در این راستا دارد.
وی ادامه داد: به تازگی جلسه‌ای با ستاد مدیریت مصرف سوخت کشور برای خروج خودروهای فرسوده و نحوه جایگزینی آن داشته‌ایم که نتایج آن در جلسات بعدی که در سطح کارشناسی برگزار خواهد شد، نهایی می‌شود.
دبیر کمیته فنی صدور مجوز‌های خودرویی سازمان حفاظت محیط زیست در پایان خاطرنشان کرد: سهم خودروهای فرسوده عمومی در آلودگی هوای شهرهای بزرگ و پر جمعیت، حدود 65 درصد است که نوسازی و یا از رده خارج کردن این خودروها به همین میزان در کاهش آلودگی هوای شهرهای بزرگ مؤثر است.

لینک کوتاه : http://cvna.ir/?p=11518

برچسب ها

اخبار مرتبط

نظرات

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰