موافقت سازمان محیط‌زیست با واردات کامیون‌های کارکرده مدل ۲۰۱۷ به بعد - پایگاه خبری خودروهای تجاری سیونا | پایگاه خبری خودروهای تجاری سیونا
  • امروز : یکشنبه - ۹ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Sunday - 1 October - 2023
4

موافقت سازمان محیط‌زیست با واردات کامیون‌های کارکرده مدل ۲۰۱۷ به بعد

  • کد خبر : 13581
  • ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۹:۲۴
موافقت سازمان محیط‌زیست با واردات کامیون‌های کارکرده مدل ۲۰۱۷ به بعد

سازمان حفاظت محیط‌زیست با درخواست سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مبنی بر صدور مجوز واردات کامیون‌های دست‌دوم موافقت کرد.

به گزارش پایگاه خبری خودروهای تجاری (سیونا)، درپی درخواست سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای از سازمان حفاظت محیط‌زیست برای صدور مجوز ثبت‌سفارش واردات کامیون‌های اروپایی با عمر کمتر از ۳ سال، این سازمان طی نامه‌ای به صدراله بمانا؛ مسئول نوسازی ناوگان جاده‌ای سازمان راهداری، با واردات کامیون‌های اروپایی مدل ۲۰۱۷ به بعد موافقت کرد.
در این نامه سازمان حفاظت محیط‌زیست، با ثبت سفارش کامیون‌های مدل ۲۰۱۷ و به شرط پذیرش مسئولیت کامل این کامیون‌ها از سوی سازمان راهداری موافقت کرده است.
بر اساس اعلام سازمان محیط‌زیست، خودروهای سنگین مذکور امکان ثبت‌سفارش واردات را دارند اما باید قبل از ترخیص، گواهی تاییدیه مجدد از سازمان حفاظت محیط‌زیست دریافت کنند.
در متن این نامه آمده است: «بازگشت به نامه شماره ۱۳۴۹۲۴/۷۱ مورخ ۳۰/۰۹/۱۳۹۹ به آگاهی می‌رساند؛ ثبت سفارش کامیون‌هایی که مدل آن‌ها صرفا سال ۲۰۱۷ باشد، به شرط ارائه تعهدنامه محضری معتبر توسط شرکت‌های واردکننده و با مسئولیت مستقیم آن سازمان محترم از نظر این سازمان بلامانع است. علی‌هذا ترخیص خودروهای مذکور از گمرکات منوط به انجام بازرسی فیزیکی و صدور تاییدیه زیست‌محیطی از جانب این سازمان است و ضروری است پس از انجام ثبت سفارش و قبل از تخیص این خودروها، استعلام مربوطه از این سازمان صورت پذیرد. مجددا خاطرنشان می‌سازد که مجوز صادره تنها به منزله مجوز ثبت سفارش خودرو بوده و بابت ترخیص کامیون‌ها می‌بایست مجوز ثانویه از سازمان حفاظت محیط‌زیست اخذ گردد.»

لینک کوتاه : http://cvna.ir/?p=13581

برچسب ها

اخبار مرتبط

نظرات

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰