فروش بیشتر خودروهای چینی در اروپا با برقی ۵ ستاره - پایگاه خبری خودروهای تجاری سیونا | پایگاه خبری خودروهای تجاری سیونا
  • امروز : شنبه - ۲۵ فروردین - ۱۴۰۳
  • برابر با : Saturday - 13 April - 2024
1

فروش بیشتر خودروهای چینی در اروپا با برقی ۵ ستاره

  • کد خبر : 22146
  • ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۹
فروش بیشتر خودروهای چینی در اروپا با برقی ۵ ستاره

خودروسازان چینی با خودروهای برقی پنج ستاره فروش بیشتری در اروپا را هدف قرار داده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری خودروهای تجاری (سیونا)، سازندگان خودروهای برقی چینی، هدف خود را برای جلب رانندگان اروپایی و مشتریان شرکت‌های بزرگ با خودروهای مقرون به صرفه‌تر که دارای رتبه بندی‌های ایمنی بالا و بسیاری از ویژگی‌های با تکنولوژی بالا هستند، تعیین کرده‌اند.

در چند ماه گذشته، چندین خودروی برقی چینی رتبه‌بندی پنج ستاره برنامه ارزیابی خودروهای جدید اروپا (NCAP) را دریافت کرده‌اند. برایان گو، رئیس شرکت اکسپنگ، سازنده خودروهای برقی چینی گفت: همه سازندگان چینی خودروهای الکتریکی می‌خواهند به رتبه‌بندی پنج ستاره برنامه ارزیابی خودروهای جدید اروپا دست یابند تا در بازار اروپا رقابتی‌تر باشند. متیو اوری، عضو هیئت مدیره Euro NCAP و افسر ارشد تحقیقات استراتژیک شرکت Thatcham Research، گفت: سازندگان چینی خودروهای برقی متوجه شده‌اند که ایمنی بخش فوق‌العاده مهمی در فرآیند فروش بازی می‌کند.

رتبه‌بندی‌های پنج ستاره به عنوان کلیدی برای غلبه بر نگرانی‌های باقی‌مانده اروپا در مورد کیفیت خودروهای ساخت چین، پس از شکست‌های وحشتناک تست تصادف در سال‌های ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ این تصور را ایجاد کرد که خودروهای چینی ناامن هستند.

بسیاری می‌خواهند برای دستیابی به اهداف پایداری به سرعت به خودروهای برقی روی بیاورند اما شرکت‌ها برای به دست آوردن خودروهای برقی کافی در اروپا با مشکل مواجه شده‌اند زیرا مشکلات زنجیره تامین زمان انتظار برای برخی مدل‌ها را به بیش از ۱۲ ماه رسانده است. تقاضای بالا برای خودروهای الکتریکی در میان کمبود زنجیره تامین به خودروسازان اروپایی این امکان را داده است که قیمت خودروهای الکتریکی را افزایش دهند.

شرکت مشاوره خودرو فرانسوی اعلام کرد که حدود ۱۵۵ هزار خودروی ساخت چین در ۹ ماه اول سال ۲۰۲۲ در اروپا فروخته شده است که معادل ۱.۴ درصد از بازار است. شرکت‌های چینی در مسیر رسیدن به ۱۵۰ هزار خودرو در سال جاری هستند که تقریباً دو برابر ۸۰ هزار فروخته شده در سال ۲۰۲۱ است. تقریبا نیمی از خودروهای چینی فروخته شده خودروهای برقی بودند که به آنها سهم ۵.۸ درصدی از بازار خودروهای تمام الکتریکی اروپا را می‌دهد.

جمل تاگانزا، معاون شرکت مشاوره خودرو فرانسوی گفت که تمام خودروهای چینی فروخته شده در اروپا ظرف چند سال خودروهای الکتریکی بوده و مدل‌های ارزان‌تری در راه خواهند بود. همچنین تا سال ۲۰۳۰ خودروهای برقی ۴۰ درصد از فروش خودروهای جدید اروپا را تشکیل می‌دهند و برندهای چینی با فروش بین ۷۲۵ هزار تا ۱.۱۶ میلیون خودرو، بین ۱۲.۵ تا ۲۰ درصد از این بازار تمام الکتریکی را تشکیل خواهند داد.

بر اساس گزارش رویترز، محققان اظهار کردند: آنچه را که ممکن است فکر کنید چینی به معنای کیفیت پایین‌تر یا عملکرد ایمنی پایین‌تر است را فراموش کنید. اکنون کیفیت آنها بهتر از سایرین است. مایکل شو، مدیر عامل بی‌وای‌دی اروپا گفت که بی‌وای‌دی سه خودرو را در چند بازار اروپایی عرضه می‌کند و مدل‌ها و بازارهای بیشتری را در سال آینده اضافه خواهد کرد که همگی باید دارای رتبه‌های ایمنی بالا باشند.

لینک کوتاه : http://cvna.ir/?p=22146

برچسب ها

اخبار مرتبط

نظرات

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰