رونق سال آینده برای خودروسازان چینی - پایگاه خبری خودروهای تجاری سیونا | پایگاه خبری خودروهای تجاری سیونا
  • امروز : یکشنبه - ۹ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Sunday - 1 October - 2023
0

رونق سال آینده برای خودروسازان چینی

  • کد خبر : 22687
  • ۱۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۰
رونق سال آینده برای خودروسازان چینی

فروش خودرو در چین در سال ۲۰۲۳ به ۲۷.۶ میلیون می‌رسد که سه درصد رشد خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری خودروهای تجاری (سیونا)، برترین نهاد صنعت خودروی این کشور گفت که فروش خودرو در چین احتمالاً سه درصد افزایش می‌یابد و به ۲۷.۶ میلیون در سال ۲۰۲۳ می‌رسد و انتظار دارد که بهبود اقتصادی اثرات منفی مانند افزایش ابتلاء به کووید-۱۹ را جبران کند.

ژو هایدونگ، معاون مقام ارشد انجمن خودروسازان چین گفت: از مجموع، فروش خودروهای با انرژی جدید، احتمالاً ۳۵ درصد رشد خواهد کرد و به ۹ میلیون دستگاه خواهد رسید. این انجمن شاهد فشارهای نزولی بر این بخش در سال آینده از جمله کندی در بهبود اعتماد مصرف‌کننده و رکودی بود که می‌توان انتظار داشت به دنبال پایان مشوق‌های دولتی در پایان سال ۲۰۲۲ رخ دهد.

انجمن خودروهای مسافری چین درخواست تمدید حداقل تا سال ۲۰۲۳ برای مشوق‌ها از جمله کاهش مالیات خرید خودروهای موتور احتراقی و یارانه‌های مختلف دولت محلی را مطرح کرد. خودروسازان و سرمایه‌گذاران در حال آماده شدن برای رکود در بازار هستند اما انجمن خودروسازان چین گفت که انتظار دارد افزایش حمایت دولت بهبود اقتصادی را در سال آینده حفظ کند.
کاهش محدودیت‌های کووید باعث می‌شود که ویروس به سرعت گسترش یابد و احتمال بیماری کارکنان افزایش یابد و به طور بالقوه به تولید آسیب برساند. البته وضعیت غیرقابل پیش‌بینی است.

فروش خودروهای جدید شامل خودروهای الکتریکی، پلاگین هیبریدی و سلول سوختی هیدروژنی است که در نوامبر ۷۲.۳ درصد بیشتر از یک سال قبل بود.

داده‌ها نشان می‌دهد که مجموع فروش خودرو در ۱۱ ماه اول سال ۳.۳ درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته بوده است. انجمن خودروهای مسافری چین در ماه جولای، پیش‌بینی رشد خود را برای سال ۲۰۲۲ از ۵.۴ درصد قبلی به سه درصد کاهش داد.

لینک کوتاه : http://cvna.ir/?p=22687

برچسب ها

اخبار مرتبط

نظرات

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰