پیش بینی تردد ۲۰۰ هزار موتورسیکلت و ۵۰ خودروی برقی تا پایان سال - پایگاه خبری خودروهای تجاری سیونا | پایگاه خبری خودروهای تجاری سیونا
  • امروز : یکشنبه - ۶ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Sunday - 26 May - 2024
6

پیش بینی تردد ۲۰۰ هزار موتورسیکلت و ۵۰ خودروی برقی تا پایان سال

  • کد خبر : 26157
  • ۱۲ تیر ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۰
پیش بینی تردد ۲۰۰ هزار موتورسیکلت و ۵۰ خودروی برقی تا پایان سال

نهضت برقی سازی حمل‌ونقل شهر تهران با توافق وزارت صمت و شهرداری تهران از امروز آغاز شد و وزیر صمت در این نشست پیش بینی کرد که تا پایان سال شاهد حضور ۲۰۰ هزار موتور و ۵۰ هزار خودروی برقی در شهر تهران باشیم.

به گزارش پایگاه خبری خودروهای تجاری (سیونا)، دومین جلسه برقی کردن حمل‌ونقل شهر تهران با حضور عباس علی‌آبادی، وزیر صنعت، معدن و تجارت و علیرضا، زاکانی شهردار تهران و معاونان وزارت صمت و شهرداری تهران در محل این وزارتخانه برگزار شد.

علی‌آبادی با بیان اینکه حمل‌ونقل برقی کشور یکی از اولویت‌های اصلی وزارت صمت در دوره جدید خواهد بود، گفت: در وزارتخانه از همان روزهای ابتدایی به همکارانمان اعلام کردیم تا یک برنامه جامع و دقیقی را در خصوص طرح حمل‌ونقل برقی آماده و شهر تهران را به عنوان شهر پایلوت این امر مشخص کردیم.

وی ادامه داد: از امروز می‌توانیم با قدرت اعلام کنیم که نهضت برقی سازی حمل نقل تهران آغاز شده و در همین راستا با همکاری شهرداری تهران، وزارتخانه‌های کشور، نفت و نیرو برنامه داریم تا پایان سال شاهد حضور ۲۰۰ هزار موتور و ۵۰ هزار خودروی برقی در شهر تهران باشیم.

وزیر صمت با بیان اینکه برقی سازی خودرو برای شرکت‌ها جذابیت سرمایه‌گذاری دارد، افزود: طبق توافقاتی که در این جلسه انجام شده، قرار است در سطح تهران ۵۰۰۰ ایستگاه شارژ سریع و کند جهت شارژ خودروهای برقی نصب و راه‌اندازی و در مرحله اول با همراهی شهرداری تهران ۵۰ هزار تاکسی تهران برقی شود.

وی همچنین در ادامه ارائه کارت نیرو (دریافت برق) به جای کارت سوخت از سوی وزارت نفت به رانندگان خودروهای برقی را یکی از پیشنهادهای اصلی این طرح دانست و تصریح کرد: در جلسه‌ای که در آینده بین چهار وزارتخانه صمت، نفت، نیرو و کشور با شهرداری تهران برگزار می‌شود، عملیات اجرایی طرح برقی سازی شهر تهران آغاز خواهد شد.

علی‌آبادی ایجاد مشوق‌های لازم و تعرفه‌های ویژه را از جذابیت لازم جهت سوق دادن خودروسازان و مردم برای واردات خودروهای برقی دانست و یادآور شد: خودروسازان با تعرفه‌های ویژه می‌توانند از امروز به سمت واردات خودروهای برقی سوق پیدا کنند که در ادامه با حمایت وزارت صمت باید به سمت تولید خودروها برقی حرکت کنند.

وی تصریح کرد: امروز مصمم هستیم تا حمل‌ونقل شهر تهران را برقی کنیم و برای این امر تا زمانی که زیرساخت‌های برقی سازی مهیا شود، همه تلاش خود را خواهیم کرد تا در راستای صرفه جویی و محیط زیستی پاک گام برداریم و شاهد واقعیت بخشی به رؤیای تهران پاک باشیم.

وزیر صمت تولید خودروی برقی را یک از اولویت‌های اصلی در جهت آبادانی کشور برشمرد و خاطرنشان کرد: از امروز با همکاری خودروسازان و اراده‌ای که در سازمان استاندارد ایجادشده و با حمایت‌های ویژه وزارت صمت در راستای خودروهای برقی گام‌های محکم و بلندی برخواهیم داشت و در همین راستا معاونت حمل‌ونقل وزارت خانه فراخوانی را جهت حضور خودروسازان در این طرح را صادر خواهد کرد.

علیرضا زاکانی شهردار تهران هم در این جلسه با بیان اینکه قرار شده تا با وزیر صمت دست به دست هم بدهیم و تهران را برقی کنیم، گفت: اگر بتوانیم طبق برنامه‌ریزی‌های که شده ۵۰ هزار نوسازی تاکسی و ۲۰۰ هزار موتور برقی در شهر تهران داشته باشیم جوانب محیط زیستی و رفاهی خوبی نصیب مردم شهر تهران خواهد شد و سرمایه‌گذاری در این زمینه بیشترین ارزش افزوده را برای شهرداری تهران خواهد داشت.

وی ادامه داد: شهرداری تهران موافق بحث راه‌اندازی و نصب ایستگاه‌های شارژ سریع و کند برای خودروهای برقی است و در آینده نزدیک قرار داد آن نهایی خواهد شد.

شهردار تهران تصریح کرد: پیشنهاد اولیه این است تا طرح برقی سازی شهر تهران با تمرکز بر محدوده بازار و مرکز شهر آغاز و منطقه بندی شود و در بحث واردات موتورسیکلت برقی، شهرداری آمادگی لازم را دارد تا با استفاده از تبصره ۱۸ و سایر منابع، هزینه ۱۵۰ هزار موتور برقی را حمایت کند تا حداقل (موتورهای کار) ما که نزدیک به ۱۰ درصد موتورهای موجود در شهر تهران هستند برقی و بهینه شوند.

لینک کوتاه : http://cvna.ir/?p=26157

برچسب ها

اخبار مرتبط

نظرات

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰