قالیباف: بخش دولتی با ۶ درصد سهام حق مدیریت خودروسازها را ندارد - پایگاه خبری خودروهای تجاری سیونا | پایگاه خبری خودروهای تجاری سیونا
  • امروز : پنج شنبه - ۱۰ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Thursday - 30 May - 2024
2

قالیباف: بخش دولتی با ۶ درصد سهام حق مدیریت خودروسازها را ندارد

  • کد خبر : 27710
  • ۱۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۰
قالیباف: بخش دولتی با ۶ درصد سهام حق مدیریت خودروسازها را ندارد

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ما منتقدیم که چرا دولت در خودروسازی با ۶ درصد سهام مدیریت می‌کند. ما مخالف هستیم که بخش دولتی با ۶ درصد سهام مدیریت خودروسازها را داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری خودروهای تجاری (سیونا)، محمدباقر قالیباف در جلسه علنی امروز و در جریان بررسی بندی از لایحه برنامه درباره ایجاد نهاد تنظیم گر توسط شورای رقابت، گفت: در جلسه سران شورای عالی هماهنگی اقتصادی پیشنهاد این بود که شورای رقابت بر قیمت گذاری دخالت نکند. ما آن زمان چندین جلسه با وزیر وقت داشتیم و مخالف این موضوع بودیم. چون اگر بازار رها شود و قیمت گذاری صورت نگیرد وضعیت نابسامانی خواهد شد.

وی با بیان اینکه بیشتر اعضای شورای رقابت دولتی هستند، گفت: ما منتقدیم که چرا دولت تا شش درصد سهام مدیریت خودروسازها را در دست گرفته و این وضعیت نابسامانی را شاهدیم. حال اینکه ماده ۵۹ اصل ۴۴ چیز دیگری می‌گوید و ما اکنون با این وضعیت بازار خودرو روبرو هستیم.

رئیس مجلس بیان کرد: از وقتی شورای رقابت کنار رفت وضعیت بازار خودرو اینجوری شد. شورای رقابت اشکالاتی داشت که ما گفتیم اصلاح شود اما آن زمان به این موضوع توجهی نکردند.

قالیباف همچنین گفت: در ماده ۵۹ اصل ۴۴ ضمن تاکید بر تنظیم‌گری انحصار طبیعی و قانونی را تعریف کرده است و اختیارات و مجوزهایی به شورای رقابت داده است لذا اگر قیمت گذاری در خودرو می‌شود بر اساس انحصارها است وگرنه حق دخالت ندارد. شورای رقابت در بررسی‌های خود تشخیص می‌دهد که کدام موضوع انحصار است و کدام نیست. کسی نمی‌تواند شورای رقابت را حذف کند و ما هم نمی‌توانیم برای شورای رقابت تعیین تکلیف کنیم مگر اینکه بخواهیم قانون عوض کنیم.

لینک کوتاه : http://cvna.ir/?p=27710

برچسب ها

اخبار مرتبط

نظرات

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰