ورود بیش از ۱۱۲۵ خودرو وارداتی به کشور - پایگاه خبری خودروهای تجاری سیونا | پایگاه خبری خودروهای تجاری سیونا
  • امروز : شنبه - ۳۰ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : Saturday - 20 July - 2024
4

ورود بیش از ۱۱۲۵ خودرو وارداتی به کشور

  • کد خبر : 27798
  • ۲۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۴
ورود بیش از ۱۱۲۵ خودرو وارداتی به کشور

سامانه یکپارچه خودروها در حالی فعالیت خود را آغاز کرد که علاوه بر خودروهای داخلی و مونتاژی، خودروهای وارداتی از سوی یک شرکت خودروسازی نیز مجوز عرضه گرفت و از پایان شهریور ماه، فرآیند تحویل آغاز شد؛ حال این شرکت ۱۱۲۵ خودرو دیگر (علاوه بر ورود ۱۱۰۸ خودرو در گذشته) وارد کشور کرده است؛ مدیرعامل این شرکت‌ واردکننده پروسه قانونی و اخذ مجوزهای لازم برای پلاک‌گذاری تا تحویل خودروها را ۲۶ فرآیند برشمرد.

به گزارش پایگاه خبری خودروهای تجاری (سیونا)، در اولین دوره عرضه و ثبت‌نام خودروهای واردتی یک شرکت خودروساز که مجوز واردات خود را نیز اخذ کرده بود، ۱۱۰۸ دستگاه چانگان وارد کشور شد که برای متقاضیانی که در اسفند ماه سال گذشته از طریق سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی، اقدام به ثبت‌نام کرده و اولویت‌بندی شده بودند، عرضه شد.

تا پایان شهریور ماه طی دو هفته، ۶۰ خودروی وارداتی پلاک شده چانگان تحویل مشتریان شده بود و وعده شد که مابقی خودروها، پس از تکمیل وجه توسط خریداران، خودروها تحویل داده خواهد شد.

حال طبق جدیدترین آمار ۵۱۰ دستگاه‌های وارداتی دیگر طی مهر ماه تاکنون تحویل مشتریان شده و بر این اساس تاکنون ۵۷۰ دستگاه چانگان وارداتی به دست متقاضیان خود رسیده است.

محمدعلی تیموری – مدیرعامل سایپا – در حاشیه نشستی در رابطه با آخرین وضعیت خودروهای وارداتی، اظهار کرد: در سری اول واردات که ۱۱۰۸ خودروی چانگان وارد شد، فرآیندها انجام شده و تاکنون ۵۷۰ دستگاه خودرو تحویل مشتریان شده است.

این مدیرعامل خودروساز واردکننده، خاطرنشان کرد: در مسیر فرآیند خودروهای وارداتی برای اخذ مجوزهای لازم، طبق تحلیل‌هایی که انجام شد، به این لیست رسیدیم که ۲۶ فرآیند باید اجرا شود تا بتوان مجوز پلاک‌گذاری خودروهای وارداتی را دریافت کرد؛ در حال حاضر فرآیندها تسریع و طی شده، تحویل به مشتریان انجام شده و همچنان ادامه دارد و چانگان‌های وارداتی را در سطح شهر می‌بینیم.

وی افزود: برای چانگان‌های cs۵۵ که به تعداد ۱۱۲۵ دستگاه وارد شده، اکنون عرضه در قالب فروش فوق‌العاده آغاز شده است. قیمت اولیه اعلام شده، علی‌الحسابی است که توسط شورای رقابت تعیین شده است. شورای رقابت به ما این مجوز را داده است که برای چانگان cs۵۵، علی‌الحساب یک میلیارد تومان دریافت کنیم و ظرف حداکثر ۹۰ روز، این ۲۶ فرآیند طی شود تا خودرو پلاک شود و بتوان آن را تحویل مشتری دهیم.

لینک کوتاه : http://cvna.ir/?p=27798

برچسب ها

اخبار مرتبط

نظرات

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰