آینده نمایشگاه بین المللی ژنو در هاله ای از ابهام - پایگاه خبری خودروهای تجاری سیونا | پایگاه خبری خودروهای تجاری سیونا
  • امروز : شنبه - ۲۵ فروردین - ۱۴۰۳
  • برابر با : Saturday - 13 April - 2024
8

آینده نمایشگاه بین المللی ژنو در هاله ای از ابهام

  • کد خبر : 4632
  • ۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۹:۱۱
آینده نمایشگاه بین المللی ژنو در هاله ای از ابهام

اگر تا ماه سپتامبر همین امسال چاره یا راه حلی برای تعطیلی نمایشگاه ژنو اندیشیده نشود، بانیان و برگزار کنندگان ممکن است کسب و کار خود را از دست بدهند.

به گزارش پایگاه خبری خودروهای تجاری (سیونا)، وقتی که شیوع ویروس کاوید-۱۹ از ماه فوریه در اروپا شروع شد، برگزارکنندگان نمایشگاه بین الملل خودرو ژنو، کنسل کردن آن را به تأخیر انداختند تا شاید بلکه راه حلی پیدا شود. اما برای ویروسی که نه واکسن دارد و نه درمانی برای آن پیدا شده، نمی توان وقت تعیین کرد.
ساندرو مسکیتا Sandro Mesquita‌ مدیر عامل نمایشگاه خودروی ژنو، در گفت و گو با تریبون ژنو La Tribune de Genève گفت قصد ندارد حرف خود را بخورد یا موقعیت را وارونه جلوه دهد و به صراحت گفت که [نمایشگاه] به سمت فاجعه پیش می رود. وی گفت: «اگر تا ماه سپتامبر راه حلی پیدا نکنیم با خطر نابودی مواجهیم. مجبور می شویم دارایی های خود را به فروش بگذاریم، مخصوصاً برند و سهام Palexo SA را مجبوریم بفروشیم.»
در خبری که در ماه مه منتشر شد، پلکسپو اس ای، فاش کرد که از قبول وام ۱۶٫۸ میلیون فرانک سوئیس (معادل ۱۷٫۷ میلیون دلار) از حکومت ژنو خودداری کرده است. این نمایشگاه نیاز به حمایت مالی برای پوشش زیان هایی دارد که در اثر عدم برگزاری رویداد بین المللی سال ۲۰۲۰ متحمل شده است و اگر قرار باشد برای سال ۲۰۲۱ خود را آماده کند،‌ باز هم به حمایت مالی نیاز خواهد داشت. پلکسپو حتی با این راه حل هم موافقت نکرده است که مشکل را با برون سپاری نمایشگاه حل کند.
در توجیه عدم قبول وام، پلکسپو گفته است: «غرفه داران GIMS‌ [منظور نمایشگاه خودروی بین الملل ژنو] ما را تشویق کرده اند که برای سال ۲۰۲۲ برنامه ریزی کنیم.»
مسکیتا برگزار نمایشگاه خودروی بین المللی ژنو در سال ۲۰۲۱ بسیار دشوار است چون اصلا معلوم نیست که متولیان این رویداد تا چند ماه دیگر دوام می آورند. با این حال برای کشور سوئیس این موضوع یک آبرو هم به حساب می آید و هیچ علاقه ای به از دست رفتن این نمایشگاه و در نتیجه آبروی خود ندارد.

لینک کوتاه : http://cvna.ir/?p=4632

برچسب ها

اخبار مرتبط

نظرات

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰