تهیه گزارش نهایی انتقال راه آهن ایران – ترکیه از مسیر چشمه ثریا - پایگاه خبری خودروهای تجاری سیونا | پایگاه خبری خودروهای تجاری سیونا
  • امروز : شنبه - ۳۰ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : Saturday - 20 July - 2024
11

تهیه گزارش نهایی انتقال راه آهن ایران – ترکیه از مسیر چشمه ثریا

  • کد خبر : 4674
  • ۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۰
تهیه گزارش نهایی انتقال راه آهن ایران – ترکیه از مسیر چشمه ثریا

هفتادودومین جلسه کارگروه ارزیابی و تصویب طرح‌های توجیهی وزارت راه و شهرسازی با محوریت دو طرح ریلی راه‌آهن برقی گرمسار – اینچه برون و انتقال راه‌آهن ایران – ترکیه از مسیر چشمه ثریا برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری خودروهای تجاری (سیونا)، هفتاد و دومین جلسه کارگروه ارزیابی و تصویب طرح‌های توجیهی وزارت راه و شهرسازی صبح امروز در دفتر معاونت برنامه‌ریزی و مدیریت منابع این وزارتخانه و با حضور امین یعقوبی، مدیرکل دفتر برنامه ریزی برگزار شد.
در این جلسه که با محوریت بررسی طرح راه‌آهن برقی گرمسار – اینچه‌برون برگزار شد، شرکت راه‌آهن موظف شد تا ظرف ۱۰ روز کاری نسبت به تهیه ماتریس SWOT فرصت، تهدید، نقاط ضعف و قوت این طرح به عنوان شاخه شرقی کریدور ریلی شمال – جنوب اقدام کند.
همچنین در این جلسه موضوع انتقال راه‌آهن ایران – ترکیه از مسیر چشمه ثریا هم مورد بررسی قرار گرفت و بنا شد طرح از دو نقطه اتصال چشمه ثریا و دلیل اجو مورد بررسی دقیق‌تر قرار گیرد تا پس از بازدید دو طرف ایران و ترکیه گزارش نهایی به این کارگروه ارسال شود. لازم به ذکر است طول این مسیر ۲۰۸ کیلومتر است که مذاکرات بین ایران و ترکیه در حال انجام است.

لینک کوتاه : http://cvna.ir/?p=4674

برچسب ها

اخبار مرتبط

نظرات

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰